O NAS

Biblioteki bez książek, miasta bez księgarń, wydawcy bez pracy! Zewsząd słychać głosy dotyczące śmierci książki, zmierzchu wydawców, księgarń i bibliotek. Pomimo złowieszczych prognoz nasze wydawnictwo wydaje piękne i mądre książki, które podobają się dzieciom i ich rodzicom. Wzbogacają słownictwo dziecka, rozbudzają jego ciekawość, sprawiają, że obcowanie z literaturą staje się ich naturalną potrzebą i przyjemnością.

Wszystkie nasze tytuły są pozytywnie recenzowane przez media: prasę, telewizję, fora internetowe. Ilustracje do naszych książek to niejednokrotnie małe dzieła sztuki, które często stają się odrębną historią i punktem wyjścia do twórczej zabawy z wyobraźnią. Satysfakcję dają nam również nagrody i wyróżnienia, tym bardziej cenne, że nasze książki to często debiuty polskich autorów i ilustratorów.

Wydawnictwo ALBUS traktuje małych czytelników poważnie i z szacunkiem, nasze książki są mądre, wartościowe i pięknie wydane.

Książki dla dzieci to nasza pasja!

Życzymy małym czytelnikom, aby ich apetyt na czytanie rósł razem z nimi. Mamy nadzieję, że nasze książki będą miały w tym swój udział.